Plastyka dla dzieci 7-9 lat

W tej pracowni zajęcia opierają się przede wszystkim na swobodzie w wyrażaniu własnej ekspresji. Podczas zajęć pozwalam dzieciom eksperymentować, odchodzić od utartych schematów, bawić się twórczością. W trakcie zajęć ważnym elementem jest sam proces twórczy, podczas którego dziecko może doświadczać radości, trudu w podejmowaniu decyzji, satysfakcji, niekiedy rozterki twórczej - jest to jednak przede wszystkim czas zabawy. Wykorzystujemy przeróżne techniki, często eksperymentalne. Tematy zaś stanowią jedynie inspirację dla pobudzenia dziecięcej wyobraźni.

Zajęcia plastyczne dają możliwość nie tylko nauczenia i pogłębienia umiejętności artystycznych, ale także pozwalają rozwijać abstrakcyjne myślenie, pomagają w samorealizacji, a nawet mogą działać terapeutycznie. Jako komentarz często wprowadzam elementy historii sztuki, a także prezentuję prace znanych (lub mniej znanych) artystów. Przekazuję podstawową wiedzę na temat kompozycji, koloru, proporcji, ale przede wszystkim zachęcam do swobody twórczej. Każdego ucznia traktuję indywidualnie. Stawiam na indywidualną pracę twórczą, a nie szablony i jednakowe wzory.

Na zajęciach zapewnione są wszystkie materiały. Co jakiś czas proszę jedynie o przyniesienie czegoś "specjalnego". Pamiętajcie o fartuchu lub starej koszulce - brudzić będziemy się nie raz.

Zajęcia odbywają się w czwartki w dwóch grupach: pierwsza w godz. 15-16.30, druga 16.45-18.15.

Hanna Jankowska-Lekszycka

Skip to content